ambasada wilno 2

OSTANIO WYKONYWALIŚMY PARKIET W: Ambasada RP w Wilnie


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Litewskiej znajduje się w Wilnie, w dawnym Pałacu Paców. Jest to zabytek architektoniczny, zlokalizowany w centrum wileńskiej starówki. W 2007 roku został oficjalnie zakupiony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, z przeznaczeniem na nową siedzibę Ambasady, Konsulatu Generalnego oraz Instytutu Polskiego.

ambasada wilno 3


Historia Pałacu sięga XVI wieku. Na przestrzeni lat budynek wielokrotnie zmieniał właścicieli, ulegał przebudowie i zniszczeniu. W 1655 roku w czasie wojny polsko-ruskiej został spalony. Obecną formę nadano mu w 1783 roku, podczas generalnej przebudowy zleconej przez ówczesnego właściciela, kanclerza wielkiego litewskiego Aleksandra Michała Sapieha.


Wykonanie prac remontowych i modernizacji placówki trwało 28 miesięcy i kosztowało 18 mln euro. Głównym wykonawcą była polska firma Warbud. My uczestniczyliśmy w procesie restauracji jako podwykonawca. Zrealizowaliśmy podłogi historyczne, czyli parkiet dębowy inkrustowany listwami mosiężnymi.

ambasada wilno 4


ambasada wilno 5


ambasada wilno 6


ambasada wilno 7


ambasada wilno 10Więcej zdjęć oraz informacji na temat pałacu i jego renowacji można znaleźć pod tym adresem.

 

Podłoga ELEGANCE Dąb deska Dąb deska 2467 x 260 x 21 mm wykończone olejem

199.00 zł/m2

Dąb Mix deska surowa 1-lamelowa deska / surowa / 1960/2160 x 190 x 13 mm

109.00 zł/m2

Podłogi dębowe w dobrej cenie

Zobacz nasze relizacje

Masz pytania? Chcesz uzyskać więcej informacji? Zadzwoń +48 33 812-57-72

Jak łatwo i szybko kupić podłogę drewnianą ?

To bardzo proste: wystarczy zadzwonić. Resztą zajmiemy się sami. Klient nie musi nic wiedzieć na temat problemów z dostawą, montażem, z konserwacją, a nawet z odnowieniem naszej podłogi. To wszystko za Państwa wykonamy my.

+48 33 812-57-72

Erzet Podłogi

Firma Erzet-Podłogi oferuje podłogi drewniane, parkiety, podłogi egzotyczne renomowanych producentów. Wśród nich najważniejszą rolę odgrywa firma TARKETT oraz JUNCKERS. W naszej ofercie znajduje się także bogata gama środków do pielęgnacji i konserwacji podłóg. Dzięki nim Państwa podłogi wyglądają doskonale nie tylko zaraz po ich zamontowaniu, ale również długo po.